Image (2)

Isprobali smo Groovy Goods proizvode za čišćenje i oduševili se!

GREEN_300_listici_sredina

Održivi proizvodi za čišćenje kakve još niste imali prilike isprobati

Što kažete na spužvicu za čišćenje koja upije 20 puta više od svoje težine, a može se prati na 60°C u perilici rublja ili posuđa (gornja polica) te je 100% kompostibilna? A na deterdžent-sapun koji podnosi sve tvrdoće vode i koji ne zagađuje vodu, a miriše zahvaljujući organskim esencijalnim uljima?
Mi smo im dali 5, jer su prošli sve naše testove.

Ako još niste čuli za inovativni Groovy Goods, dopustite da vam ga predstavimo.

Radi se o njemačkom brandu koji je odlučio postati najbolji svakodnevni pomoćnik za kućanstvo. Pardon, najbolji PRIRODNI pomoćnik. U svom asortimanu imaju četke za konkretnije i kompliciranije čišćenje poput rešetki od roštilja ili zagorene tave, spužvaste krpe od pamuka i drveta te ručno rađene tvrde sapune za čišćenje.

Spužvicu i dva ekološka sredstva za čišćenje odlučili smo isprobati, a s vama podijeliti iskustva nakon kojih ćete vrlo vjerojatno zaboraviti na klasične deterdžente i gelove za pranje baš kao i tradicionalne spužvice.

Vodeći se mišlju da je manje više, Groovy Goods kreirao je spužvaste “ručnike” odnosno krpe izrađene samo od drveta i pamuka, jer što je manje sastojaka, manja je potrošnja spužvaste tkanine pa samim time traju dulje, više! Dizajn je šaren i simpatičan, a print na njima izrađen je tintom na bazi vode. Mi smo imali priliku prati suđe i sudoper sa spužvicom na kaktusiće, ali na njihovom webshopu može se naći velik izbor printeva i boja.

Ono što se nama najviše svidjelo nakon korištenja ove spužvice jest njezino poprilično brzo sušenje. Prilikom pranja i brisanja ne natopi se previše vodom pa samim time nije dugo vlažna. Dobro služi i za pranje čaša, tanjura, staklenih i inox posuda kao i sudopera i kuhinjskih elemenata.

Također, pokazala se izvrsnom za detaljnije pranje oko štednjaka, jer je tanja od klasičnih spužvastih krpa na koje smo navikli pa lako dolazi do nekih teže dostupnih mjesta. Naravno, za efikasno pranje i skidanje mrlja nije bila samo zaslužna ona već i neobični kruti sapun za suđe i kuhinju koji smo koristili.

Ručno rađeni kruti sapuni napravljeni su od sastojaka 100% biljnog podrijetla te dolaze u omotu od recikliranog papira. Na samom pakiranju naznačeno je i da ovo sredstvo štedi puno CO2 – od transporta do uklanjanja nepotrebne ambalaže.

Ovaj sapun sa suptilnim mirisom limunske trave (čitali smo sastav i miris je od biološkog esencijalnog ulja) utrlja se u spužvu ili spužvastu krpu. Zahvaljujući prirodnim sastojcima koji se znaju dobro boriti s masnoćama i mrljama, ovaj nam se sapun uistinu pokazao snažnim. Također, iznenadilo nas je koliko se dobro pjeni, jer smo navikli da prirodni proizvodi za čišćenje nisu uvijek pjenasti.

Na stranicama Groovy Goodsa pronašli smo savjet da spužvastom krpom omotamo sapun i namočimo pod vodom te tako direktno peremo posuđe. Vodeći se tom njihovom idejom, stvarno smo lako i brzo riješili mrlje na loncu (u kojem se kuhala juha od buče), ali ne i na šalici (koja je imala mrlje od zelenog čaja), jer nije praktično okruglu šalicu na taj način prati. Ipak smo iskoristili našu “nasapunanu” spužvu od 100% biljne celuloze koja je riješila mrlje od čaja u tren oka!

Osim sapuna za suđe i kuhinju, isprobali smo i sapun za čišćenje kupaone. Pogodno za sve tvrdoće vode i posebno učinkovito (kako je navedeno na pakiranju), ovaj se sapun pokazao dobrim borcem protiv kamenca. Čvršća spužva i Groovy Goods spužvasta krpa dobro su se zapjenile od ovog sapunčića koji miriše na citruse. Nakon mokrog čišćenja tuš kabine i njenih vrata, prošli smo sve s gumenim suhom krpom i to je bilo to! Onih iritantnih “flekica” od vode više nije bilo.

Naravno, čišćenje s ovim proizvodima posebno nas je oduševilo, ali se ništa ne može mjeriti s mirisom koji ovi sapuni imaju. Citrusne lagane note i baš jedan dobar prirodni miris koji nekako “ostaje u zraku” najviše nam se svidio. Također, sami opisi proizvoda koji su uistinu napravljeni s odgovornošću prema Zemlji.

Iako možda djeluje nepraktično i neobično prati suđe ili pločice u kupaoni s tvrdim sapunom, imamo mnogo razloga zašto je čvrsti deterdžent (gotovo) uvijek bolji od tekuće varijante. Čvrsti sapuni za pranje (u ovom slučaju posuđa i kupaone, ali ih ovaj brend ima nekoliko u ponudi) ne sadrže plastiku ili mikroplastiku. Također, smanjuju CO2, jer zauzimaju znatno manji transportni volumen od tekućih varijanti.

Dok tekući deterdžent često sadrži konzervanse koji bi trebali produžiti trajanje proizvoda, Groovy Goods sapunski deterdžent ne sadrži nikakve konzervanse. Mnogo je ekonomičniji, jer to malo pomagalo lako nosite na putovanja ili u ured. Što se krpa s potpisom ovog brenda tiče, jednom kad budu potrošene i dotrajale (što neće biti tako skoro), možete je baciti čak i u prirodu. Može se kompostirati bez ikakvih problema i za otprilike šest do osam tjedana više je neće biti, jer kako tvrde iz Groovy Goodsa – crvi joj neće odoljeti.

PHOTOS BY: Green.hr / Sva prava pridržana

Vezani članci

Naša web stranica koristi kolačiće kako bismo vam pružili najbolje moguće korisničko iskustvo. Informacije o kolačićima koje koristimo možete pronaći u našim Pravilima privatnosti.