pete-nuij-Nl1xSowK5x4-unsplash

Aktivisti bijesni: Automat za prodaju ‘svježeg medvjeđeg mesa’ pokazao se iznimno popularnim

GREEN_300_listici_sredina

Meso medvjeda jede se u mnogim dijelovima svijeta

Kako navode izvješća, automat koji prodaje svježe medvjeđe meso pokazao se iznenađujućim hitom kod kupaca.

Smješten u blizini željezničke stanice u Akiti, sjevernoj prefekturi u Japanu, aparat od studenog prošle godine prodaje životinjsko meso. Košta 2200 jena (15 eura) za 250 g i dolazi od medvjeda koje je ubilo lovačko društvo u obližnjim planinama. Prema lokalnim medijima, lovcima je dopušteno ubiti određeni broj životinja tijekom sezone lova.

Kako izvještava Guardian, stroj je postavljen nakon što je lokalni restoran Soba Goro “ugledao priliku” da meso iskoristi kao turističku atrakciju. Automat za prodaju je privukao brojne kupce, od kojih mnogi posjećuju nakon što siđu s obližnje željezničke stanice. Smatra se da je kupovina ovakvog mesa općenito visoka u tom području, a ljudi ga često kupuju u limenkama ili instant curryju.

Grupe za prava životinja oštro osudile prodaju

Automat je izazvao kritike od strane aktivista za prava životinja. “Tamo gdje divlje životinje dođu u sukob s ljudima, trebali bismo imati suosjećanja i poštovanja kako bismo pronašli etička rješenja, a ustrijeliti ih radi stavljanja u automate to sigurno nije”, rekla je Claire Bass, viša direktorica kampanja i javnih poslova pri Humane Society International UK, a prenosi Plant Based News. “Bilo da se radi o medvjedima koji su lovljeni u planinama ili svinjama uzgojenim na farmama, ubijanje životinja da bi se njihovi dijelovi tijela spakirali kao grickalice u automatu je žalosno. Uz procvat industrije alternativnih proteina u Japanu, tvrtke poput one koja prodaje medvjeđe meso trebale bi gledati na humanije i održivije veganske opcije u svojim automatima kao na etičniji poslovni prijedlog sklon budućnosti.”

Konzumacija medvjeđeg mesa

Iako medvjedi općenito nisu životinje koje povezujemo s mesnom industrijom, njihovo se meso konzumira u mnogim dijelovima svijeta, uključujući Sjevernu Ameriku i Europu, kao i Japan. Glasnogovornik Soba Goroa rekao je lokalnim novinama Mainichi Shimbun da je medvjeđe meso “čistog okusa i ne postaje žilavo”.

PHOTOS BY: Unsplash / Sva prava pridržana

Vezani članci

Naša web stranica koristi kolačiće kako bismo vam pružili najbolje moguće korisničko iskustvo. Informacije o kolačićima koje koristimo možete pronaći u našim Pravilima privatnosti.